Přeskočit na obsah

O nás

Od roku 2012 se zabýváme výběrem nejlepších dodavatelů. Zlevnit zakázky a získat lepší dodací podmínky jsme pomohli stovkám klientů, převážně z řad firem, obcí, měst a neziskových organizací. S výběrem nejlepších dodavatelů ale pomáháme například i u rekonstrukce bytů nebo výstavby a vybavování domů. Podívejte se na naše vybrané reference a případové studie.

Zajistíme nejlepší možné podmínky pro váš projekt, provedeme výběr dodavatele na klíč.

Veřejnoprávním nebo dotovaným zadavatelům zajistíme splnění zákonných podmínek či metodiky dotačních programů. Co vše v rámci našich služeb poskytujeme se můžete podívat zde.

V našem týmu naleznete experty na výběrová řízení a projektové manažery specializující se na realizaci dotovaných projektů.

Novosad

Mgr. Luboš Novosad, specialista výběrových řízení
lubos.novosad@vyberove-rizeni.info
+420 530 338 802

Věntus

Mgr. et Mgr. Radomír Věntus, jednatel společnosti
radomir.ventus@dotacni.info
+420 530 338 801

Proč dělat výběrové/ poptávkové řízení

Pod výběrovým řízením si zpravidla lidé představí složitý proces, spojený s plno papírováním.

Většina z vás si asi řekne něco jako „Jasně, dává smysl u zakázek za miliardy, kdy musí být výběr dodavatele formalizován, ale proč bych ho měl/a dělat já, když si dokážu dodavatele oslovit a najít sám/a.“ My jsme dlouhé roky problematiku vnímali podobně a výběrové řízení brali jako nutnost pro vyhovění podmínkám dotovaných projektů, u kterých je výběrové řízení povinné.

Nicméně jak roky plynuly a viděli jsme, kolik klienti správně zpracovaným výběrovým řízení (i u menších zakázek) dokáží ušetřit peněz, ale také předejít většině komplikací s dodavateli díky správně nastaveným smlouvám, názor jsme změnili.  Budeme rádi, když se podíváte na naše případové studie, a zjistíte, jak například zákazník nemusel za dodávku a zaplatit ani korunu a ještě mu dodavatel zaplatil smluvní pokutu.

Začali jsme proto dělat nejenom výběrová řízení dle zákona nebo pravidel dotačních programů, ale také takzvaná poptávková řízení, kde využíváme stejných principů, ale nejsme tolik svázání formalitami a jediným cílem je najít nejlepšího dodavatele.

V praxi to znamená, že se na základě průzkumu můžeme bavit třeba jen s pár dodavateli a ten, který předloží nejlepší řešení, akceptovatelné cenové a další podmínky a i Vám „po lidské stránce“ bude sedět, může být vybrán. Celý proces výběru lze již realizovat online a je možné jej zajistit kompletně na klíč. Výběrové/poptávkové řízení se z naší praxe vyplatí u drtivé většiny projektů s hodnotou nad 200 000 Kč.

Výsledkem je lepší cena, kratší doba dodání, delší záruka a celkově výhodnější smluvní podmínky.  Díky oficiálnímu poptávkovému/výběrovému řízení, zastoupení profesionální kanceláří se zkušenostmi a roky prověřenými smlouvami, oslovení většího množství dodavatelů či zveřejnění na oficiálních portálech veřejných zakázek, získáváte významně silnější postavení než v případě samostatného oslovování pár dodavatelů.

Kvalitně vybraný dodavatel a nastavená smlouva vám ušetří nejenom peníze, ale i čas a spoustu starostí v případě problémů při realizaci zakázky.